Gdzie kupić tanie obuwie?

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Idąc przez miasto lub galerię handlową gdzie nie spojrzymy tam wiele sklepów oraz stoisk z butami. Nic dziwnego – w końcu każdy potrzebuje obuwia. Witryny sklepowe konkurują wzajemnie obniżając ceny i wieszając plakaty informujące o obniżkach cen. Zaglądamy do coraz to nowych sklepów przymierzając i próbując zdecydować się na jakiś model. Zwracamy uwagę na to aby buty były wygodne oraz dobrze się prezentowały. W okresie zimowym chcemy aby obuwie było ciepłe i odporne na śnieg – latem zaś aby pozwalało utrzymać świeżość oraz wygodę naszych stóp. Poszczególne sklepy różnią się cenami, ale także jakością obuwia. Kupując buty niższej jakości, liczymy się z tym, że być może krócej będziemy z nich korzystać. Plusem takiego rozwiązania jest jednak niska cena oraz świadomość, że niebawem można kupić nowe buty. Gdzie zatem najlepiej kupować buty damskie tanie? Oraz na co zwrócić największą uwagę podczas kupowania tańszego obuwia? Oto kilka wskazówek, które warto zastosować:

  1. Podeszwa. Warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób przytwierdzona jest podeszwa naszego obuwia. Jest to bardzo istotne ponieważ decyduje o trwałości buty. Warto sprawdzić czy spomiędzy podeszwy a buta nie wystaje nadmierna ilość kleju oraz czy podeszwa jest dobrze przytwierdzona.
  2. Tworzywo. Kupując zimowe obuwie warto aby było wykonane z dość miękkiego materiału. Zapobiegnie to pękaniu buta na dość wysokim mrozie. Kupując tańsze obuwie, raczej decydujemy się na wyroby skóropodobne.
  3. Wygoda. Kupując but zawsze należy się kierować wygodą, tak aby nosząc go można było o nim zapomnieć. Warto aby rozmiar był dobrze dobrany i aby but nigdzie nas nie uwierał. Dobrze też w przypadku obuwia zimowego aby pomieściło ono grubszą skarpetkę.

Gdzie wybrać się po tanie obuwie?

Istnieje wiele miejsc oferujących tanie obuwie. Są to między innymi targowiska, stoiska w marketach oraz sklepy z odzieżą i produktami z Azji, głównie z Chin. Takie oferują zwykle wiele fasonów i wzorów obuwia na każdą okazję. Kupimy tam pantofle, kozaki oraz obuwie sportowe, a także sandały czy japonki.

Targowiska oferują na ogół niższe ceny obuwia niż sklepy czy galerie – wszystko to za sprawą niskich opłat za stoiska oraz niższej marży. Nie dziwne więc, że sklep oferuje wyższe ceny za ten sam model obuwia, niż targowisko czy duży market.

Kolejnym korzystnym wyjściem jeśli chodzi o zakup obuwia w dobrej cenie są sklepy i aukcje internetowe. Nie od dziś wiadomo, że internet oferuje niższe ceny. Można tam znaleźć prawdziwe okazje cenowe i zaopatrzyć się w ładne obuwie oraz odzież w naprawdę dobrej cenie. Zatem udanych zakupów!